Colt revolver americkej občianskej vojny M1860 Civil War USA

Kód: 8435089750072
Neohodnotené
Značka: DENIX
€73,33 €60,60 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.2.2024

Replika revolveru americkej občianskej vojny M1860

Detailné informácie

Podrobný popis

Colt revolver americkej občianskej vojny M1860 Civil War USA

Revolverové zbrane sú súčasťou dlhého vývoja viacranných zbraní. Na rozdiel od tzv. korienok, ktoré používali otáčavý zväzok hlavný, revolver má len jednu hlaveň a otáčavý valec s komorami. Revolvery sú neodmysliteľne spojené so Samuelom Coltom, ktorý ako prvý patentoval a vyrábal použiteľné revolvery. V Českej republike je slovo „kolt“ často synonymom pre revolver, hoci revolvery vyrába aj mnoho iných výrobcov a naopak firma Colt s produkciou revolverov prakticky skončila a venuje sa iným typom zbraní. Revolvery zostávajú stále obľúbené, aj keď boli postupne nahradzované samonabíjacími pištoľami, obzvlášť tam, kde je dôležitá veľká kapacita zásobníka a rýchlosť prebitia. Prvý patent na revolver s valcom s komorami prevŕtanými cez a používajúce plechové nábojnice dostala firma Smith and Wesson pre salónny model kalibru .22, od nej potom práva odkúpila firma Colt a r. 1875 začala s masovou výrobou 'šesťraňákov' (Sixshooter) modelov SAA (Single Action Arm - Jednočinná ručná zbraň) - Army (ráže .45,hlaveň 7+3/4'), Navy (.38, 8+5/8')a civilný Peacemaker (.45, 6') a rady ďalších, odvodených, líšiacich sa len dĺžkou hlavne av detailoch, prevažne v armádnej kalibru .45, menej v 'námornej' kalibru .38, ktoré nahradili kalibry perkusných revolverov .44, resp. .36. Menšie kalibry sa znovu presadzujú až s nástupom bezdýmného prachu v 20.stor.
Revolver pracuje tak, že má niekoľko komôr v otočnom valci. Jedna komora je vždy vystavená proti hlavni a úderníku, respektíve zápalníku. Pri jednočinnom revolveri (SA) musí byť pred každým výstrelom ručne natiahnutý kohút, pri dvojčinnom (DA) stačí pretlačiť spúšť. Väčšina moderných revolverov umožňuje streľbu v dvojčinnom aj v jednočinnom režime, čo vedie k presnejšej streľbe, napriek tomu sa najmä u civilných zbraní pre sebaobranu presadzuje iba dvojčinný (DAO - Double Action Only) systém, kedy je bicie ústrojenstvo (kohút) naťahované iba stlačením spúšte. Kohút tak môže byť úplne malý, oblý a krytý, takže sa nemôže pri rýchlom vytiahnutí zachytiť za odev.
Najčastejšia kapacita valca je šesť rán, malé obranné zbrane sú často päťranné, ale vyskytujú sa aj valce, ktoré majú až desať komôr. Záleží na určení revolveru a tiež na kalibru.
V porovnaní so samonabíjacími pištoľami sú revolvery jednoduchšie na ovládanie (aj keď ich konštrukcia je paradoxne zložitejšia ako pri pištole) a sú považované za spoľahlivejšie (v prípade zlyhania streliva). Ak zlyhá náboj pri samonabíjacej pištole, musí strelec ručne natiahnuť záver, aby vyhodil chybný náboj z komory a nabil nový. Pri dvojčinnom revolveri stačí len znova stlačiť spúšť.
Pre revolver je typické používanie nábojov s okrajom, vystupujúcim na konci pri zápalke nad priemer náboja a týmto okrajom zabraňujúcim prepadnutiu náboja dovnútra nábojovej komory, ktorá má rovnaký vývrt po celej dĺžke valca. Napriek tomu však existujú aj revolvery s valcami na pištoľové, bezokrajové náboje a naopak pištole prispôsobené na náboje okrajové. Počas dlhého obdobia vývoja revolverov bolo vyvinutých mnoho kalibrov. Niektoré z nich dosiahli veľké rozšírenie a sú používané dodnes, ako napríklad .22 LR (pre revolvery pôvodne určené len .22Short a .22Long, .22LR - Long Rifle bol pôvodne vyvinutý pre pušky, rovnako ako .22WMR) pre športovú a zábavnú streľbu, .38 Special a .357 Magnum na policajné a sebaobranné účely a .44 Magnum, ktorú preslávil napríklad Clint Eastwood v sérii „Drsný Harry“ (viac menej frajerina, pre streľbu na nekryté ciele je tento náboj zbytočne predimenzovaný a kvôli veľkému spätnému rázu menej presná, spoľahlivo však zastaví každý bežný automobil). Najvýkonnejší sériovo vyrábaný revolverový náboj je .500 S&W Magnum.

Tento armádní model 1860 byl revolver s nábojem a kulkou ráže 44, který byl použit během americké občanské války. Táto zbraň byla používaná u kavalérie, pěchoty a dělostřeleckého vojska.

  • dekoračná replika armádneho coltu - streľby neschopné
  • vyrobené podľa originálu
  • pohyblivé súčasťou, posuvný mechanizmus, po natiahnutí a stlačení spúšte zbraň cvakne, otáčavý bubienok
  • vyrobené z kovu a dreva
  • kvalitné prevedenie
  • neschopné streľby!!!

Upozornenie:

Nejedná sa o detské hračky. Nezodpovedné zaobchádzanie môže mať za následok trestné stíhanie podľa platných zákonov.

Armádny model coltu M 1860 je určený výhradne na dekoračné, filmové a divadelné účely.

Hmotnosť: cca 1120g

Rozmer: cca 36 x 4,5 cm

Výrobca: Denix

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: