AK47 zlatá útočná puška Kalašnikov (samopal) Rusko 1947

Kód: 8435089750867
Neohodnotené
Značka: DENIX
€249,58 €206,26 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
4.12.2023

Replika ruskej kultovej útočnej pušky AK47 v zlatej farbe.

Detailné informácie

Podrobný popis

AK47 zlatá útočná puška Kalašnikov (samopal) Rusko 1947

Replika Pušky AK 47 - Kalašnikov, Rusko 1947 s pevnou pažbou. Автомат Калашникова образца 1947 , do slovenčiny preložiteľnej ako Kalašnikovov automat vzor 1947 , známy pod skratkou AK-47 alebo zjednodušene ako Kalašnikov , je najpoužívanejší a jedna z najznámejších útočných pušiek sveta. Zostrojená bola v roku 1947 mladým sovietskym konštruktérom Michailom Kalašnikovom.

Originálna puška používa náboj 7,62x39 mm vzor 43, prvýkrát využitý pri samonabíjacej karabíne Simonov. Zbraň pri streľbe využíva tlak prachových plynov odoberaných z hlavne prostredníctvom plynového kanálika. Je veľmi odolná, dá sa využiť prakticky v akýchkoľvek podmienkach, dokonca z AK ponoreného do bahna sa dá dostať výstrel, čo nemožno povedať o často porovnávanej americkej útočnej puške M16. Avšak značnou nevýhodou je jej hmotnosť. Pri hmotnosti 4,3 kg nejde o práve najľahšiu zbraň.

Určitou nevýhodou konštrukcie je, že záver je ťažký, takže spätný ráz je veľký. Mieridlá sú síce odolné a jednoduché, ale neumožňujú presnú streľbu na väčšie vzdialenosti, čím znemožňujú plné využitie potenciálu zbrane. Zbraň tiež nemá tzv. streleckú pohotovosť, keď záver zostane po vyprázdnení zásobníka otvorený. Táto funkcia je užitočná na okamžité rozlíšenie prázdneho zásobníka (napr. od prípadnej poruchy/zlyhania) a pomáha k rýchlejšiemu prebitiu po výmene zásobníka. Pôvodná verzia neobsahuje žiadne lišty pre príslušenstvo, takže namontovanie kolimátorového zameriavača a podobných doplnkov je takmer nemožné.

História zbrane:

V roku 1947 je MT Kalašnikov poverený navrhnutím novej zbrane pre Sovietsku armádu. O dva roky neskôr, v roku 1949, je zahájená výroba AK-47. Za ďalšie dva roky (tzn. 1951) je po dôkladnom testovaní zaradený do výzbroje Sovietskej armády a jednotiek polície. Neskôr vzniká rad licencovaných kópií vyrábaných v krajinách východného bloku. Československý samopal vzor 58 síce zvonka pripomína AK-47, ale jeho vnútorný mechanizmus je úplne odlišný. Izraelská puška IMI Galil sa tiež inšpirovala v AK-47. Niektorí údajní experti tvrdia, že sa Kalašnikov inšpiroval v nemeckej zbrani SturmGewehr 44 (pod Kalašnikovom totiž pracoval po vojne Hugo Schmeisser, ktorý práve StG 44 vytvoril). Kalašnikov bol schopný vypáliť 10 rán za sekundu. V súčasnosti je v ruskej armáde a polícii zbraň čiastočne nahradená nástupkyňou AK-74. Napriek tomu je to stále najrozšírenejšia zbraň sveta a to aj medzi teroristami.

AK-47 sa vďaka svojej popularite a exaktnému vzhľadu stal aj často používaným kultúrnym prvkom. Vo filmoch a videohrách (ako napríklad GTA: San Andreas) býva často vyobrazený ako zbraň používaná gangstrami. Dostal sa aj na vlajku juhoafrického Mozambiku ako odraz skutočnosti, že tamojšia revolúcia proti portugalským kolonizátorom bola z veľkej časti podporovaná Východným blokom.

  • vyrobené podľa originálu
  • pohyblivé súčasti (možno natiahnuť, vysunúť zásobník atď.)
  • vyrobené z kovu a dreva
  • kvalitné prevedenie
  • pekná dekorácia na stenu
  • neschopné streľby!!!

Upozornenie:

Nejedná sa o detské hračky. Nezodpovedné zaobchádzanie môže mať za následok trestné stíhanie podľa platných zákonov.

Hmotnosť: cca 4,43 kg

Rozmer: cca 87 x 27,5 cm

Výrobca: Denix

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: