Adventure Menu Krémové rizoto so špargľou a brokolicou (hotová strava) VEGAN 600g veľká porcia LIGHTWEIGHT

Kód: 8595648660560
Neohodnotené
€12,29 €11,17 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
1.6.2023

Jedlo na cesty Adventure Menu krémové rizoto so špargľou a brokolicou veľká porcia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Adventure Menu Krémové rizoto so špargľou a brokolicou (hotová strava) VEGAN 600g veľká porcia LIGHTWEIGHT

Ryža Arborio varená v zeleninovom vývare s čerstvou špargľou a brokolicou, podliate bielym vínom. A nakoniec perlička, vegánsky parmezán, alebo namleté kešu orechy s BIO lahôdkovým droždím. Áno, s jedlom sa naozaj hráme.

Zloženie: ryža Arborio (40%), zeleninový vývar, špargľa (12%), brokolica (12%), červená paprika, šalotka, biele víno, kešu orechy, olivový olej, lahôdkové droždie (sušené kvasnice, sladový extrakt), cesnak , soľ, korenie.

Samoohrev môžete zakúpiť tu

Informácie pre alergikov: orechy, môže obsahovať stopy lepku

Trvanlivosť jedál je 5 rokov od dátumu výroby.

Skladujte v suchu a tme pri teplote do +30 °C. Otvorený výrobok skladujte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na vrchu obalu.

Energetická hodnota

Hmotnosť po príprave 600 g
Energetická hodnota 2700 kJ / 648 kcal na porciu
Bielkoviny 2,9 g/100 g
Karbohydráty 17 g/100 g
Z toho cukry 0,8 g/100 g
Tuky 3,1 g/100 g
Z toho mastné kyseliny 0,6 g/100 g
Sodík 1,45 g/100 g
Hmotnosť 186 g

Bez kvalitných surovín nikdy nemôže vzniknúť skvelé jedlo a chémia u nás nemá šancu. Toho sa držíme a inak tomu nie je ani pri našich sušených jedálach. 100% prírodný neznamená len, že do jedla nepridávame žiadnu chémiu. Znamená to tiež, že všetky suroviny sú bez akýchkoľvek chemických prísad, čo nie je zďaleka tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať.
Niektoré suroviny si teda nechávame vyrábať na zákazku, práve bez použitia spomínaných prísad.

A keď už máme skvelé suroviny, tak by bol hriech sa s nimi poriadne nevyhrať;) Varíme ručne, podľa tradičných postupov a myslíme si, že výsledok potom hovorí sám za seba.

A AKO TO ZAČALO? VŠETKO INAK!

Cieľ bol jasný - vytvoriť rad ultraľahkých sušených jedál, ktoré budú jednoducho na nerozoznanie od domáceho jedla. Lenže...

"Koľko to bude stáť? Ako to budeme sušiť? Lyofilizáciou? To bude veľmi drahý... Variť z horších surovín? NIE!!! Tak čo?"

Takto v skratke vyzerali naše myšlienkové pochody úplne na začiatku. My sa ale nevzdali a začali sme skúmať...
Napriek kvalite surovín a ručnej práci u nás naozaj nejde vlak, teda tam sa nedalo ušetriť. Cieľ bol dostať sa na "konkurenčnú" cenu pri ďaleko vyššej kvalite výsledného jedla.
Jediná šanca? Zlacniť sušenie!

OBDOBIE: POKUS, OMYL

Lyofilizácia (vysušenie mrazom) je proces nesmierne časovo a energeticky náročný. Vriace jedlo sa najskôr musí šokovo zmraziť na cca -50°C, aby sa potom opäť zahrievalo na +40°C. Neskutočná spotreba energie tohto procesu nás priviedla na myšlienku:
"Tu ušetríme!"
A neušetríme len čas a peniaze, ktoré môžeme dať do top surovín, ale uľavíme trochu aj životnému prostrediu.

Celý rok sme strávili s malým skúšobným lyofilizátorom a rôzne experimentovali s priebehom sušenia a stále nič. Jedlo buď nevysušené, alebo vysušené za 3 dni, alebo scvrknuté ako hrozienka.

OX mesiacov, desiatky neúspešných cyklov a stovky nepodarených jedál neskôr to ale prišlo.
Jedlo ľahké ako pierko však o pôvodnom objeme, rýchlo rehydruje vodu späť a tá chuť ... mmmmm. Bolo to tam! Skrátili sme sušiaci cyklus o 5 hodín, ušetrili cca 30% spálenej energie a výsledok bol SKVELÝ.

Našu novú technológiu sme nazvali:Medzi ďalšie prednosti výrobkov patrí použitie najkvalitnejších obalových materiálov. Použité materiály sa vyznačujú extrémnou odolnosťou, ktorá zaručuje vysokú kvalitu potravín na dlhú dobu aj v tých najnáročnejších podmienkach.
Predovšetkým na cestách je dôležité, aby bola strava výdatná. Preto sú jedlá AdventureMenu zložené tak, aby zaručene zasýtili a dodali potrebnú energiu na ďalšiu cestu.

Spôsoby ohrevu

Najjednoduchším spôsobom ohrevu jedál Adventure Menu je použitie tzv. Samoohrevu, ktorý vám jedlo ohreje za pár minút bez potreby variča, riadu a teplej vody.

Samoohrev je špeciálne príslušenstvo k jedlám, ktoré vám dopraje ten najvyšší komfort na cestách. Je to špeciálne vrecko, ktoré vám sám ohreje jedlo za pár minút, a to bez variča a riadu.

Samoohrev funguje na princípe chemickej reakcie medzi zmesou oxidu vápenatého s hliníkovým práškom a vodou. Táto zmes je umiestnená v špeciálnom priepustnom vrecku z netkanej textílie, ktorý zaistí priepustnosť vody k zmesi. Akonáhle sa voda dostane do vrecka, spustí sa chemická reakcia, ktorá z oxidu vápenatého urobí hydroxid vápenatý. Túto reakciu sprevádza vytvorenie vysokej teploty (až 98 ° C) a vyparovanie pridanej vody. Celá táto reakcia sa odohráva výhradne vo vnútri ohrevnej kapsule, teda nie je ohrozené zdravie užívateľa a keďže jedlo je nepriedušne uzavreté v bariérovom sáčku, neprichádza do kontaktu so žiadnou z chemických látok.

Čo keby ste si so sebou nemuseli všade brať varič a aj tak si vychutnali teplé jedlo na vrchole hory? To by bolo skvelé nie? Adventure Menu LIGHTWEIGHT môžete zaliať aj studenou vodou a potom ohriať v našom Samoohrevnom systéme!
To je naozaj tá najväčšia možná úspora hmotnosti a objemu, ktorú si môžete dopriať.

A ako na to?
- Jedlo otvor a zalej studenou vodou po rysku (ryska je vo vnútri obalu)
- Poriadne premiešaj a prípadne ešte dolej vodu po rysku
- Zavri jedlo pomocou zipsu (DÔLEŽITÉ!!!)
- Do zipper-bagu vlož veľkú ohrevnú kapsulu (50g)
- Na kapsulu daj zatvorené jedlo
- Prilej 150ml vody
- Zavri zipper-bag pomocou zipsu a za 20-25min máš jedlo rehydrované a ešte ohriate

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: