Odznak medaily GST Spoločnosť pre šport a techniku NDR originál

Kód: 016200163
Novinka
Neohodnotené
€3,13 €2,59 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
22.3.2023

Originálny pripínací odznak Spoločnosť pre šport a techniku (GST Gesellschaft für Sport und Technik) bývalej nemeckej demokratickej republiky NDR, čiže „východného Nemecka“.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odznak medaily GST Spoločnosť pre šport a techniku ​​NDR originál

Spoločnosť pre šport a techniku ​​(GST) bola polovojenská masová organizácia NDR, založená v roku 1952 pre predvojenský výcvik na „ochranu vlasti“. Nebol určený pre bojové misie, a preto ho možno medzi ozbrojené orgány NDR počítať len v obmedzenej miere. Stala sa zastrešujúcou organizáciou pre športy, ako je strelecký šport, motoristický šport, námorné a námorné športy, potápanie, bezmotorové lietanie, rádiové športy a parašutizmus, ako aj pre modelárske športy, modelárske športy a modelárske športy lietadiel. Okrem Národnej ľudovej armády bola GST zodpovedná za predvojenský výcvik, ktorý sa vykonával na školách, univerzitách a podnikoch, čím GST tiež prispieval k militarizácii spoločnosti v NDR, k ukázňovaniu mládeže a propagácii branná pripravenosť obyvateľstva.

GST bola založená 7. augusta 1952 ako verejnoprávna korporácia a spočiatku pôsobila pod vedením ministerstva vnútra. Rozkazom Rady ministrov zo 14. septembra 1968 bola GST podriadená ministerstvu národnej obrany. Od polovice 70. rokov sa GST popisoval ako „socialistická vojenská organizácia NDR. Na jar roku 1990 bola GST rozpustená.

  • smaltovaný odznak Spoločnosť pre šport a techniku
  • znak GST sa skladá z oválu obklopeného zlatými klasmi a kolesá, zobrazuje kotvu, vrtuľu a pištoľ na červenom pozadí
  • zapínanie na spínací špendlík
  • nepoužitý tovar (dlhodobo skladovaný, patina, vyradený z vládnych zásob)

Rozmery: cca 3,67 x 2,56 cm (výška x šírka)

Materiál: smaltovaný farebný kov

Hmotnosť: 11g

Farba: zlatá, červená

Armádny originál

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: