Ešus trojdielny ALB PROFI nerezový

Kód: 8595051206133
Neohodnotené
Značka: ALB
€33,29 €27,51 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
27.6.2024

Profesionálny cestovný trojdielny nerezový ešus renomovanej značky ALB. Klasický, osvedčený vojenský model so sklopnou rukoväťou. Tradičná česká ručná práca. Vysoká kvalita materiálu a spracovania. Pri správnom zaobchádzaní ešus poslúži aj niekoľko desaťročí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ešus trojdielny ALB PROFI nerezový

Výhody sady:

Kvalitná nerez, vďaka hrúbke materiálu veľmi odolný. Vďaka unikátnemu systému držadla sada drží pri sebe (ako každý ešus). Veľkú misku je možné vďaka prelisu postaviť na malú a variť pokrmy súčasne. Do malej misky sa zmestí väčšina bežne vyrábaných malých kartuší. Vďaka väčšej hrúbke materiálu sa lepšie rozvádza teplo pri varení. Dlhá životnosť výrobku.

 • Profesionálny poľný trojdielny ešus na cestovné, turistické, outdoorové a campingové aktivity.
 • Riad je určený na prípravu pokrmov za tepla i za studena (prípadne ohrev tekutín a pod.).
 • Je vhodné pre kemping, vybavenie armád ai.
 • Sada je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele CrNi 18/10 (1.4304), hrúbka materiálu je 0,8 mm.
 • Drôtené držadlo je vyrobené z nerezového drôtu hr. 4 mm (1.4016).
 • Povrchová úprava všetkých častí výrobku je zvonku leštený vo vnútri jemne brúsený povrch.
 • Robustná a pevná konštrukcia, vďaka 0,8 mm hrubému materiálu ešusy pevne drží tvar aj pri naplnení (bez ohýbania alebo deformácií), vydrží prakticky čokoľvek.
 • Súčasťou jedálenskej sady je veľký ešus so sklopnou rukoväťou, malý ešus so sklopnou rukoväťou, a pokrievka slúžiaca aj ako praktická miska.
 • Pokrievka môže slúžiť aj ako panvička.
 • Silné sklopné držadlá pre ľahkú manipuláciu a efektívne skladovanie.
 • Jednoduchá údržba vďaka rádiusu pri dne veka a misky.
 • Vyrobené v Českej republike s vysokou kvalitou použitých materiálov a ručného spracovania.
 • Dlhá doba životnosti produktu, prakticky pri správnom zaobchádzaní poslúži aj niekoľko desaťročí.
 • Celkové rozmery 16 x 11 cm.
 • Nový tovar.
Technické vlastnosti Priemer Objem Hmotnosť
Celkové rozmery Ø 160 mm 2,45 l (2450 ml) 820 gramov
Veľká miska Ø 153 mm 1,25 l (1250 ml) 350 g
Malá miska Ø 133 mm 0,85 l (850 ml) 280 g
Viečko Ø 158 mm 0,30 l (300 ml) 190 g

Materiál: nerezová oceľ CrNi 18/10

Výrobca: ALB FORMING spol. s ro

ALB FORMING spol. s ro je spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1925. Jej sídlom je Telnica pri Ústí nad Labem. Závod sa spočiatku zameriaval na výrobu domácej keramiky, riadu a kuchynských doplnkov. Po druhej svetovej vojne po nástupe komunistov bola továreň znárodnená av roku 1993 opäť sprivatizovaná.

Hlavným krédom ALB forming je „tradičná česká ručná práca“. Všetky výrobky prechádzajú dôkladnou kontrolou a pracovníci ich ručne vyrábajú na pôvodných strojoch.

História výroby

Spoločnosť ALB forming bola založená v roku 1925 a jej sídlom sa stala historická továreň z roku 1900 v obci Telnice. Pôvodne sa v nej vyrábala priemyselná keramika. V roku 1947 tu odštartovala výroba svetoznámej poľnej jedálenskej súpravy - ešusov.

V roku 1993 bola továreň sprivatizovaná a nosným programom naďalej zostala výroba kempingového riadu. Navyše začala vyrábať jedálenské súpravy z hliníka, nerezu či titánu, ďalej kempingové hrnčeky, misky alebo polypropylénové príbory. Obľúbenými produktmi sa stali variče Bush Buddy či samovary.

Aj v súčasnosti pretrváva pôvodná výroba ešusov. Firma sa naďalej špecializuje na výrobu ešusov z materiálov ako je hliník, nerez a titán.

Tradičný ešus

Typický ešus je trojdielna hliníková súprava zložená z dvoch misiek s držiakmi az viečka. Jeho výhodou je relatívna ľahkosť, nerozbitnosť a ľahká umývateľnosť. Ešusy patria medzi tradičné riady používané armádou, tiež na letných táboroch, skautských a trampských výpravách a ďalších pobytoch v prírode.

Ešusy sa pôvodne vyrábali z cínového plechu, v roku 1967 sa prešlo na hliník av súčasnosti trampové a outdooroví nadšenci prepadli nerezovému variantu. Tvarom sa jedálenské súpravy líšia naprieč kontinentmi. Američania majú obľúbený tvar obličky, Česi klasický okrúhly tvar. Väčšina ešusov je vyrobená z potravinárskeho hliníka. Na úpravu povrchu sa používa teflón, prípadne elox.

Prvý ešus bol vyrobený v Československu v roku 1947 práve firmou ALB forming. V minulosti firma produkovala aj viac ako 200 000 kusov hliníkových či nerezových jedálenských súprav. V súčasnosti je to cca 20 000 kusov. Do zahraničia mieri 85% všetkej produkcie firmy ALB forming. Svojich odberateľov má táto tradičná značka vo Francúzsku, Škandinávii alebo Južnej Kórei.

Je škoda, že výroba ešusu nebola nikdy patentovaná. Preto sa dnes na trhu môžeme stretnúť s nekvalitnými náhradkami z Číny, Ruska alebo Indie.

Ďalšie produkty

Medzi hlavné produkty spoločnosti patria okrem ešusov, jedálenské súpravy, jedlonosiče, variče, samovary, hrnčeky, taniere, misky, kanvice, kotlíky alebo mliekarne.

Produkty sú vyrábané v troch variantoch, v hliníkovej, nerezovej a titánovej. Niektoré produkty sú potiahnuté vrstvou teflónu.

Produkty sú orientované na pobyt v prírode. Využitie tak nájdu pri pobytoch v prírode u outdoorových nadšencov či bushcrafterov.

Suroviny a výroba

Základnými surovinami na výrobu sú železo, hliník, nerez a titán.

Základná výroba prebieha formou hlbokého ťaženia na špeciálnych lisoch, do ktorých si spoločnosť sama vyrába formy. Je tak schopná vyrábať originálne vlastné produktové rady, ale aj širokú škálu technických výliskov pre odberateľov. Sú to napríklad časti svetiel lokomotív, ventily, plynové bomby, regulátory tlaku a mnoho ďalších výrobkov.

Výrobky sú skúšané v Štátnej skúšobni v Jablonci nad Nisou, SGS France a SGS Hong Kong. Spoločnosť je držiteľom všetkých príslušných certifikátov a spĺňa prísne kritériá pre distribúciu do EÚ, USA, Japonska, Južnú Kóreu a Brazíliu a ďalších krajín.

Zaujímavosti

Jedálenská súprava sa okrem konzumácie potravín môže využívať aj na táborové hry. Existuje viac ako 30 hier s ešusovou tematikou. Skauti ich s obľubou hrali pri svojich pobytoch v prírode.

 • Ešus sa môže použiť ako pomôcka k rôznym hrám (hry, kedy je napríklad potrebné niečo prenášať alebo si precvičiť rovnováhu).
 • Keďže je možné uzavrieť, používal sa tiež ako puzdro na menšie veci a vybavenie.
 • Vyleštený nerezový ešus funguje ako zrkadlo.
 • Trojdielny ešus obsahuje rovnako veľké časti, ktoré vydávajú rôzne tóny. Môže tak fungovať ako hudobný nástroj.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: