Baterka zahnuté svietidlo fajka US veľké Woodland Camo

Kód: 4046872181627
Neohodnotené
Značka: A.B.
€6,04 €4,99 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.4.2024

Presná reprodukcia svietidla, vďaka svojmu tvaru prezývanej fajky, používanej v americkej armáde.

Detailné informácie

Podrobný popis

Baterka zahnuté svietidlo fajka US veľké Woodland Camo

  • GI Flashlight Large Woodland Camouflage
  • kvalitné reprodukcie zahnutého svietidla, čiže fajka tvaru L, používaná v americkej armáde
  • kovový klip na zavesenie
  • pútko na zavesenie svietidla
  • náhradná žiarovka
  • farebné filtre (červený, modrý, zelený, žltý)
  • zdroj: 2x veľký monočlánok R20 (nie sú súčasťou dodávky)
  • batéria je odolná proti striekajúcej vode
  • trojpolohový prepínač (vypnuté, morseovka, zapnuté)
  • nový tovar

Farba: viacfarebné lesné maskovanie Woodland Camo

Materiál: tvrdený plast

Rozmery: cca 21 x 8,5 x 5,5 cm

Hmotnosť: 0,144 kg (bez batérií)

Výrobca: AB / Anton Blöchl since 1959

História vojenského svietidla:

Svietidlo MX-991/U (čiže vojenské svietidlo GI Flashlight, army baterka alebo mesačný svit zo série vojenských bateriek TL-122 z rokov 1937-1944), je vývojom baterky MX-99/U vydanej v roku 1963. éry MX-991/U. V priebehu rokov ju vyrobili rôzni dodávatelia, vrátane GT Price, Bright Star a Fulton Industries. Baterky MX-991/U v súčasnosti vydávanej armáde Spojených štátov a námorníctve United States Marines vyrába Fulton Industries. Charakteristický pravouhlý dizajn svietidla sa ukázal byť populárny v civilnom použití.

Puzdro a skrutkovacie súčasti svietidla sú vyrobené z polypropylénu odolného voči teplu a korózii a plastu ABS. Viacrežimový spínač na vojenskom modeli je prinitovaný k plastovému puzdru batérie a je vyrobený z čiernenej mosadze. Prepínač má tri nastavenia: Vypnuté, Signál a Zapnuté. Keď je prepínač nastavený do polohy Signal, môže užívateľ stlačiť a podržať tlačidlo umiestnené tesne nad prepínačom pre okamžitú činnosť žiarovky PR6. To umožňuje používateľom signalizovať pomocou Morseovej abecedy. Keď je spínač posunutý hore do polohy Zapnuté, svietidlo zostane svietiť bez akejkoľvek ďalšej interakcie užívateľa. Počas intenzívneho používania v období dažďov v juhovýchodnej Ázii bolo zistené, že vypínač svietidla je možné presunúť do polohy „zapnuté“ (čím sa vybijú batérie) prostredníctvom kontaktu s osobným vybavením vojaka. Od roku 1973 majú svietidlá MX-991/U zabudovaný ochranný kryt, ktorý zabraňuje náhodnému spusteniu svietidla.

Zadný kryt sa skladá z dvoch oddielov. Prvá obsahuje pružinu z nerezovej ocele, ktorá drží batérie vo vnútri tela svietidla. Pod pružinou je v malej plastovej súčiastke umiestnená náhradná žiarovka PR6. Druhá časť zadného krytu sa skladá z malej priehradky, v ktorej je niekoľko plastových šošoviek príslušenstva.

Nosný kryt svietidla má prídavný poistný krúžok, ktorý je možné odskrutkovať, čo umožňuje nasadenie vlastnej šošovky. Svietidlo obsahuje v zadnej časti niekoľko šošoviek, ktoré sa skladajú z dvoch červených šošoviek, modrej šošovky, biele šošovky a šošovky difúzora (skoršie modely používali tri červené šošovky a vynechali modrú a zelenú šošovku). Táto funkcia umožňuje vojakom posielať signály pomocou rôznych farieb alebo zachovať nočné videnie. Vzhľadom na to, že ohnisko svietidla nie je nastaviteľné, má doplnková šošovka difúzora šíriť svetlo v širokom vzore namiesto štandardného bodového lúča.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: